NOVINKY O MNE
FOTOGALÉRIA PONUKA
KONTAKTY

Šampionát mladých koní všetkých plemien - 2.10.2011 sa v Národnom žrebčíne Topoľčianky konali parkúrové preteky mladých koní, v rámci ktorých prebiehalo aj Finále Kritéria mladých koní. Na súťaži sa zúčastnilo 64 koní rôznych teplokrvných plemien. Kone boli rozdelené do troch kategórií podľa veku: 4, 5, 6 a 7 - ročné. Okrem víťazov jednotlivých kategórií boli vyhlásení aj víťazi z populácie slovenského teplokrvníka. Každú kategóriu som nahrala do osobitnej galérie.Kôň 2011 - 27. a 28.8.2011 sa na výstavisku Expo Center v Trenčíne konal už 8. ročník medzinárdnej výstavy koní. Prihlásených bolo vyše 100 koní v 25 kategóriách. Vďaka ochote ZCHKS som mohla počas oboch výstavných dní fotografovať kone priamo vo výstavisku, za čo by som im aj takouto formou chcela ešte raz veľmi poďakovať. Pre prehľadnosť sú fotografie z tejto výstavy rozdelené do viacerých galérií.Joshua Tree Ranch - 20.8.2011 sa konal opäť kurz horsemanshipu, na ktorom sa zúčastnilo veľa jeho priaznivcov. Predvedené nám boli 4 kone, na ktorých bolo názorne ukázané, že keď robíte s rôznymi koňmi to isté, nikdy to nie je ,to isté', pretože každý kôň je iný a reaguje na podnety ináč. Zaujímavá bola práca na dvojlonnžke v teréne, ale aj sledovanie prvých krokov ročného koňa v kruhovke.

Koheilan VIII-32/Muzikál - žrebec shagya-araba, ktorého poznám od jeho deviatich mesiacov, kedy si ho kúpil AN-JU-PER Ranč, kam som chodievala jazdiť. Odvtedy som sa venovala jeho výcviku - zvykanie si na čistenie, lonžovanie, sedlo, prijazďovanie... V tejto fotogalérii nájdete fotografie od doby, kedy som ho spoznala (marec 2009), po leto roku 2011.

Joshua Tree Ranch - 16.7.2011 sa na tomto ranči konal ďalší kurz horsemanshipu. Opäť som sa dozvedela veľa nových vecí, ktoré môžem využiť v praxi pri koňoch. Nájdete tu niekoľko fotografií, a to nielen zo samotného kurzu, ale aj zábery koní chovaných na Joshua Tree Ranchi - krásne paint horses, konkrétne dvojmesačného žrebčeka Vertiga a vyše ročnú kobylku Wesper.

Joshua Tree Ranch - 28.5.2011 sa na tomto ranči, ktorý sa nachádza na okraji obce Podkriváň, uskutočnil kurz horsemanshipu. Bol to prvý kurz, ktorého som sa zúčastnila - nevedela som, čo mám čakať, a bola som milo prekvapená. Priateľský prístup majiteľa ranča, zrozumiteľné vysvetľovanie a predvádzanie daných cvikov... Verím, že mnoho takýchto príjemných kurzov ma ešte čaká a už teraz sa na ne teším.

Národný žrebčín Topoľčianky - 1.5.2011 sa v NŽ konal tradičný deň otvorených dverí, ktorý každoročne priláka mnoho návštevníkov z celého Slovenska. Program tento rok ,spestrilo´ aj počasie, keď sa asi po 15 minútach od začiatku galaprogramu rozpršalo. Avšak ani to nezabránilo jazdcom a koňom z Topoľčianok predviesť cviky španielskej školy, svoju rýchlosť a obratnosť v záprahoch či zrkadlové jazdenie.

Žrebčín Motešice - 12.3.2011 sa v areáli žrebčína konali agility preteky psov (fotogaléria nižšie). Cez prestávku som si bola pozrieť furiosov vo veľkom výbehu, ktorý sa nachádza nad jazdeckou halou. Bolo tam približne 30 koní rôzneho veku - od polročných odstavených žriebät, cez jedno a dvoj-ročné kone, až po niekoľko starších kobýl a valachov. Všetky kone boli zvedavé - hneď ma ,obkľúčili´ a čakali, čo sa bude diať :)

CSI agility - 12.3.2011 v jazdeckej hale motešického žrebčína prebiehali tieto psie preteky. Bola to prvá takáto súťaž, na ktorej som sa zúčastnila, a musím povedať, že pri agility nie je dôležité vyhrať, ale prežiť krásny deň so svojím psom vo výbornej atmosfére, ktorú všetci psíčkari so svojimi miláčikmi vytvoria. Potešilo ma, že počas čakania na vyhodnotenie som mohla moje obľúbené belgické ovčiaky fotografovať vonku pri hre...

20. ročník pretekov psích záprahov - 12.2.2011 som opäť navštívila Donovaly a už druhýkrát absolvovala fotografovanie šprintu záprahov čistokrvných plemien, ktoré sa na týchto náročných pretekov účastnia. Tohtoročné počasie bolo chladné a veterné, takže musheri mali čo robiť, aby svoje psy naviedli do cieľa bez pádu a v stanovenom čase. Keďže som si prešla časť trate, máte možnosť vidieť preteky v rôznych úsekoch.

Príroda - v tejto fotogalérii si máte možnosť prezrieť fotografie, na ktorých je zachytená príroda v rôznych podobách. Kvety, stromy, polia, lesy, cestičky, oblaky... Verím, že Vás upútajú aj tieto fotografie, lebo väčšina z nich vznikla len z náhleho impulzu, neboli nijak dlhodobo plánované. Medzi moje obľúbené patria panorámy, pretože sa vymykajú z rozmerov bežných záberov.

Cena Arabské kone Slovenska - 4.9.2010 sa v obci Kaľamenová konali vytrvalostné preteky. Boli rozdelené na 3 kategórie - 20, 40 a 80 km. Súťaže sa zúčastnili kone plemien shagya arab a arabský plnokrvník. Prvú časť pretekov som fotografovala veterinárne kontroly a štarty jednotlivých kategórií. Neskôr som sa presunula do terénu, v ktorom sa ukázala náročnosť trate, ale i dobrá kondícia koní.

Deň haflinga - 31.7.2010 patrila obec Kováčová opäť haflingom, ktoré sa divákom predviedli ako veľmi všestranné plemeno koňa, využívané na drezúru, nižší parkúr, voltíž, westernové jazdenie, hippoterapiu, v záprahu či na výstavy. V rámci tejto akcie som prezentovala haflinga aj ja - v ukážke hippoterapie :) Na Dni haflinga sa predviedol aj frízsky kôň, ktorý vyniká vznosnými chodmi a hodí sa preto na drezúru či do záprahu.

CCI* & CCI** - 12.-13.6.2010 organizoval Žrebčín Motešice jazdecké preteky všestrannosti, ktoré sa skladajú z drezúry, terénnej jazdy cross-country a parkúru. Fotografovala som len na cross-country a parkúr, ale aj napriek tomu som mala možnosť vidieť skvelé výkony jazdcov a ich koní. Mrzí ma, že CCI* nevyhral slovenský jazdec, ale zahraničným víťazom oboch kategórií patrí prvé miesto zaslúžene.

Drezúrny deň v Rimavskej Sobote - 25.4.2010 som prvýkrát zavítala na drezúrnu súťaž. Všetky jazdkyne aj ich kone boli mladé a zatiaľ len získavali skúsenosti v drezúrnom obdĺžniku. Aj napriek veľkej snahe sa občas nevyhli chybám v predpísanej úlohe, ale rozhodcovia brali ohľad na to, že toto boli, pravdepodobne, prvé preteky väčšiny z nich. Držím všetkým palce, aby sa postupne prepracovali na čo najvyššiu úroveň.

AN-JU-PER Ranč - Tohtoročné šteniatka gordon setra s írskym setrom mali už takmer 2 mesiace, a tak im nechýbala chuť do hry, ktorú som sa pokúsila zachytiť na nasledujúcich fotografiách. Väčšina mláďat nepatrí medzi dobrých modelov, pretože sú neustále v pohybe a nemajú ani najmenšiu chuť ,pózovať´ Vám. Nakoniec sa mi však podarilo odfotografovať aj ležiace šteniatko, čo pokladám za veľký úspech :)

19. ročník pretekov psích záprahov - 13.2.2010 som sa na Donovaloch prvýkrát zúčastnila na šprinte čistokrvných plemien - sibírsky husky, aljašský malamut, grónsky pes a samojed. Podmienky na fotografovanie neboli najľahšie - musela som sa vysporiadať s poriadnou zimou a množstvom snehu, ktorý mi často zabránil dostať sa na dobré miesto pre fotografovanie.

CIC* - 19.-20.9.2009 som po prvý raz zavítala do Motešíc na preteky všestrannosti, súťaž zloženú z 3 disciplín. Drezúru a parkúr museli jazdci a ich kone zvládnuť za jeden deň, cross-country sa bežala nasledujúci deň. Až po úspešnom prekonaní terénnej jazdy sa súťažná dvojica dozvedela, na akom mieste sa v celkovom poradí umiestnila. Avšak už zvládnutie týchto pretekov bez pádu pokladám za veľký úspech.

Deň haflinga - 1.8.2009 sa v obci Kováčová po prvý raz konala táto akcia, ktorá mala za úlohu ľuďom predstaviť všestranne využiteľného koňa - haflinga. Ten bol predvedený na výstave, v parkúre, drezúre, westernovom jazdení, voltíži, hippoterapii... Som veľmi rada, že som sa tejto akcie mohla zúčastniť a dúfam, že budúci rok sa chovatelia a priaznivci tohto plemena opäť stretnú práve v Kováčovej.

Národný žrebčín Topoľčianky - 1.5.2008 som sa po prvýkrát zúčastnila na tradičnom dni otvorených dverí, ktorý sa každoročne koná v NŽ Topoľčianky. V tomto žrebčíne sa chová niekoľko plemien - lipican, hucul, arab, shagya arab, slovenský teplokrvník - a všetky boli nám divákom predvedené. Ukážky boli z klasickej drezúry, parkúru, záprahov a u lipicanov to boli aj cviky z vysokej španielskej školy.

--------------------------------------------------1-2-3----------------------------------------------