NOVINKY O MNE
FOTOGALÉRIA PONUKA
KONTAKTY

Topoľčianky - v dňoch 10. až 12.10.2014 usporiadal Jazdecký klub NAPOLI posledné vytrvalostné preteky tejto sezóny na Slovensku nazvané Topoľčianky Cup. Hlavným pretekom boli dvojdňové CEI** na 2x70 kilometrov. V sobotu sa konali aj národné a medzinárodné na 80 kilometrov. V nedeľu pokračovali CEI** a bežali sa aj národné preteky na vzdialenosť 40 a 60 kilometrov. Prihlásilo sa mnoho jazdeckých dvojíc, a víťazstvo si nakoniec odniesla maďarská jazdkyňa Viktória Bartos.Majstrovstvá sveta mladých koní vo vytrvalostnom jazdení - v sobotu, 27.9.2014, sa na trať medzi Pezinkom a Šamorínom, dlhou 120 kilometrov, vydalo 44 jazdcov z rôznych krajín sveta so svojimi 7-ročnými koňmi v boji o titul majstra sveta mladých koní. Náročný pretek úspešne dokončilo len dvadsať z nich. Z víťazstva sa napokon tešil jazdec zo Spojených arabských emirátov, druhé, tretie a štvrté miesto patrilo jazdcom a koňom z Francúzska.Otvorené majstrovstvá Slovenskej republiky vo vytrvalostnom jazdení - druhé tohtoročné vytrvalostné preteky konané v Plaveckom Podhradí boli 21.6. majstrovstvá SR seniorov na 120 km a 22.6.2014 majstrovstvá SR juniorov na 83 km. Okrem nich sa bežali aj medzinárodné preteky na 120 a 83 kilometrov, a tiež národné na 46, 60 a 83 kilometrov. Majsterkou Slovenska seniorov sa stala Lucia Starovecká so žrebcom Siglavy Chabir a juniorskou Simona Chlpáčová s kobylou Yasira.Lučenec - 14.6.2014 sa uskutočnila Júnová cena Strednej odbornej školy hotelových služieb a dopravy v Lučenci. Pripravené boli štyri súťaže - ZM, Z, ZL a L. Medzi mnohými pretekármi zo Slovenska sa našlo aj niekoľko našich južných susedov. A práve maďarská jazdkyňa Zsanett Bandi si vybojovala prvé miesto v súžaži L. V ostatných súťažiach zvíťazili reprezentanti slovenských jazdeckých klubov.


Spring Classic - cez víkend, 23. a 24.5., zorganizoval jazdecký klub Napoli národné a medzinárodné vytrvalostné preteky. Jazdci sa so svojimi koňmi mohli prihlásiť na národné súťaže dlhé 42, 62 a 82 kilometrov, a medzinárodné dĺžky 82, 120 a 160 kilometrov. Najviac pozornosti opäť pútala súťaž CEI*** 160 km, v ktorej si zopakovali minuloročný finish jazdci Jozsef Toth (HUN) a Tereza Kopecká (CZE). Tentokrát zvíťazil maďarský jazdec a jeho kôň získal aj cenu kondície.Parkúr koní v Lučenci - o Cenu Novohradu zabojovali v nedeľu, 4.5.2014, parkúroví jazdci z takmer celého Slovenska, a svoje zastúpenie mali aj maďarské jazdecké dvojice. Od rána sa do podvečerných hodín v jazdeckom areáli neďaleko Lučenca pretekalo v šiestich kategóriách: pony 60, pony 70, ZM, Z, ZL a L. V súťaži L, v ktorej je maximálna výška prekážok 120 centimetrov, zvíťazila domáca jazdkyňa Lucia Kosková s koňom Figaro.Cena Agropartner Plavecké Podhradie 2014 - ďalší ročník národných pretekov vo vytrvalostnom jazdení, tentokrát v kategóriách na 46, 60 a 83 kilometrov, prebiehal v krásnom jarnom počasí. Tento ročník prilákal opäť viac jazdcov. V pretekoch na 83 kilometrov mali svoju kategóriu i juniori. V seniorskej kategórii sa tie najlepšie kone zúčastnili aj súťaže o cenu za najlepšiu kondíciu - prestížne ocenenie pre najlepšie pripraveného koňa, ktorý pretek úspešne dokončil.Otvorené majstrovstvá Európy vo vytrvalostnom jazdení - v dňoch 12. až 15.9.2013 sa v Moste v Českej republike konali tieto významné preteky, na ktorých sa zúčastnila približne stovka jazdeckých dvojíc z rôznych krajín sveta. Keďže majstrovstvá boli otvorené, osobitne sa vyhodnocovala kategória mimoeurópskych jazdcov a Európanov. V niekoľkých albumoch nájdete fotografie zo všetkých štyroch dní majstrovstiev, samotný pretek sa bežal v sobotu od skorých ranných hodín.


JK Napoli Prize - 24. až 26. mája 2013 sa v Šamoríne uskutočnili národné vytrvalostné preteky na 40, 60 a 80 kilometrov, ale aj medzinárodné, a to na 80, 120 a 160 kilometrov. Počas celého víkendu kone, ich jazdci a i servisné tímy, tzv. crew, podávali výborné výkony, keď dokázali vytýčenú trať zdolať v zdraví aj napriek veľmi teplému počasiu. Najnáročnejšiu, t.j. najdlhšiu, súťaž na 160 km vyhrala dvojica z Českej republiky - Tereza Kopecká s valachom Tuzemec 13.


Grand Prix agropodnikateľov - v nedeľu, 5.5.2013, sa v Lučenci uskutočnili parkúrové preteky, v ktorých zúčastnené dvojice bojovali o popredné umiestenia v súťažiach stupňa ZM až S. Podporiť ich prišiel aj predseda SJF Vladimír Chovan, ktorý spolu s ďalšími hosťami dekoroval tých najlepších a odovzdal im stužky, poháre či finančné ceny. Záverečnú súťaž stupňa S v galérii, žiaľ, nenájdete. Snáď o rok!

Vytrvalostné preteky Cena Agropartner Plavecké Podhradie 2013 - prvé endurance preteky v tomto roku na Slovensku sa konali 13.4. Oproti minulému roku rapídne narástol počet štartujúcich, čo sa podpísalo aj na zvýšení rýchlostí umiestnených na čele výsledkovej listiny. Preteky boli na 40, 60 a 80 km. Do Plaveckého Podhradia zavítalo aj mnoho českých tímov. Práve naši západní susedia sa umiestnili na popredných miestach.

Jazdecké dni Pinciná - ďalšie military v Pincinej sa uskutočnili 27. až 28.10.2012. Pretekalo sa v kategóriách Z - CNC*. V nedeľu sa uskutočnila aj parkúrová súťaž do stupňa L. Takmer celé dva dni sa niesli v znamení výdatného dažďa, ktorý sa postal o náročný povrch, či už pre drezúru, cross, alebo nedeľný parkúr. Mrzí ma, že som kvôli nepriaznivému počasiu nemohla zachytiť celý priebeh terénnej jazdy, ktorá je pre mňa najzaujímavejšou časťou military. Fotografie som rozdelila do galérii podľa jednotlivých disciplín. V časti ,parkúr´ sú aj jazdci, ktorí sa zúčastnili len nedeľnej skokovej súťaže.


Kôň 2012 - 1. a 2.9.2012 sa v Trenčíne na známom výstavisku uskutočnil 9. ročník medzinárdnej výstavy koní. Počet prihlásených opäť presiahol číslo 100 a kone boli rozdelené do 22 kategórií. Aj tento rok som mohla fotografovať priamo z výstavnej plochy, za čo chcem poďakovať ZCHKS, ktorý je hlavným organizátorom tejto akcie. Plemená sú rozdelené do galérií, ktoré postupne dopňlňam na stránku. Zatiaľ tu nájdete galérie z fotografií zo soboty a z nedele kategóriu pony.


Poslednú augustovú sobotu, 25.8.2012, sa uskutočnila Furmanská súťaž ťažných koní o valašku v Detve. Jedenásť záprahov bojovalo v troch dispilínach o víťazstvo i priazeň divákov v špeciálnej súťaži, tzv. najkrajší konský záprah. Počas pretekov ťažné kone ukázali, ako sú ochotné počúvať svojho pána a často siahnuť až na dno svojich síl, aby jeho povelom vyhoveli - ukázalo sa to najmä v dvoch silových disciplínach.

Majstrovstvá Slovenska vo vytrvalostnom jazdení - 21.7.2012 ich zorganizovala Farma Jack v Mošovciach a boli rozdelené na niekoľko kategórií. Majstrovské dostihy bežali seniorské dvojice na 105 km a juniori na 85 km. Okrem toho prebiehali aj otvorené súťaže na 85, 60 a 40 km. Seniorskou majsterkou Slovenskej republiky sa stala Lucia Starovecká na koni Satén, juniorskou Ivana Repiská na kobyle Wiktória.

Joshua Tree Ranch - začiatkom letných prázdnin sa na Podkriváni uskutočnil druhý kurz hosemanshipu v tomto roku. Zameraný bol na čas, priestor a precíznosť. Pracovalo sa postupne s piatimi koňmi. Okrem práce v kruhovej ohrade bolo účastníkom ukázané, ako sa má správne a bezpečne zaobchádzať s koňom v boxe. Ročný shirský žrebeček poslúžil ako dobrý príkald toho, že na väčšieho koňa netreba použiť väčšiu silu.

Joshua Tree Ranch - prvý tohtoročný kurz sa konal koncom mája, 26.5.2012. Hlavnou témou kurzu bolo nakladanie koní do vozíka. Okrem samotného nakladania sa s každým koňom pracovalo najskôr v kruhovej ohrade, aby sa rozpohyboval a nebál sa zúženého priestoru vytvoreného pomocou sudov. Videli sme štyri kone rôzneho veku a pohlavia. Každého sa podarilo nenásilnou cestou dostať do vozíka už po pár minútach.


Jarné military - 28. až 29.4.2012 sa v Pincinej konal prvý ročník týchto pretekov. Zúčastnení jazdci boli nielen zo Slovenska a blízkeho Maďarska, ale aj zo vzdialenejšieho Rakúska a Česka. Súťažilo sa v piatich kategóriách od ZK po CIC*, a tak diváci mali možnosť vidieť začínajúcich military jazdcov, ako aj tých, ktorí jazdia pravidelne na medzinárodné súťaže najvyššej úrovne. Celé preteky prebehli bez zranení, a aj vďaka priaznivému počasiu, ktoré prialo, sa organizátorom určite vydarili.


Hriňová - 28.1.2012 sa v tomto meste uskutočnil 9. ročník Zimnej furmanskej súťaže ťažných koní. Pretekalo sa v 3 disciplínach: slalom na čas, silová súťaž v páre a silová súťaž v jednotke. Zúčastnených bolo 18 furmanov z celého Slovenska so svojimi krásnymi a silnými pomocníkmi pri práci - koňmi. Aj napriek veľkej zime súťaž prilákala stovky divákov a počas celého dňa panovala príjemná atmosféra.

Joshua Tree Ranch - 12.11.2011 sa na tomto ranči zorganizoval posledný tohtoročný kurz horsemanshipu. Pracovalo sa s dvomi koňmi. Plemenný žrebec haflinga, Altare, sa prijazďoval, a tak sme mali možnosť vidieť, ako prebieha obsadanie. Na druhom koňovi sme videli získanie pozornosti v priebehu pár minút a ochotu pracovať podľa pokynov človeka. Odfotila som aj kobyly so žriebätami vo výbehu a psíka Čara.

--------------------------------------------------1-2-3----------------------------------------------